Casa Proximo Ao Maracana 2
| WiFi Wi-Fi | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Casa Proximo Ao Maracana 2 ligger i Zona Norte område i Rio de Janeiro og består af 2 værelser, et tekøkken og 1 badeværelser.
Det tilbyder indkvartering i Rio de Janeiro, 5 minutters gang fra Nossa Senhora da Consolação e Correia og 20 minutters gang fra Imperator Centro Cultural João Nogueira. Gæsterne kan spise i Restaurante Palhoca og Rei Das Pizzas placeret inden for 5-minuttets gåtur væk fra denne indkvartering. Maracanã ligger ved siden af villaen.
10 minutters gang til Rio de Janeiro Engenho Novo togstation.
- Lokale seværdigheder
- Rio de Janeiro National Museum4,5 km
- Maracanã4,1 km
- Lufthavne
- Santos Dumont Lufthavn13 km
- Togstationer
- Estação D Pedro II Central Station9 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- Vagtservice
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
Services
- Husholdning
- Vaskeri
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Dagligvare shopping service
På værelset
- Klimaanlæg
- Spisebord
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Finder jeg en parkeringsplads på Casa Proximo Ao Maracana 2?
Gæster på Casa Proximo Ao Maracana 2 kan parkere deres bil i en parkeringsplads. - ❓
Hvor meget koster det at booke Casa Proximo Ao Maracana 2?
Den gennemsnitlige pris i Casa Proximo Ao Maracana 2 er 102$. Kontakt overnatningsstedet for specifikke oplysninger. - ❓
Hvilke betalingsmetoder understøtter Casa Proximo Ao Maracana 2?
Casa Proximo Ao Maracana 2 accepterer betalingsmetoder som Visum, Mastercard og American Express.